De Overwacht Het WK is eindelijk terug na een pauze van drie jaar, deels als gevolg van de COVID-19-pandemie, en aangezien elk land in zo’n korte tijd zijn GM en hoofdcoaches aanwijst, kan het moeilijk zijn om bij te blijven.
Er zijn zes kwalificatiegroepen die bestaan uit in totaal 36 teams die landen en regio’s vertegenwoordigen. Er zijn twee groepen landen in Amerika, twee groepen in Europa en het Midden-Oosten en twee regio’s in Azië en de Stille Oceaan.
Drie teams zullen zich kwalificeren uit de “A”-groep van elke regio en twee zullen zich kwalificeren uit de “B”-groep van elke regio. Elk team dat meedoet, heeft een algemeen manager die de teamactiviteiten coördineert en een hoofdcoach die de try-outs, de selectie van spelers en de competitieve organisatie leidt.
De roosters voor elk team worden volgende maand bekendgemaakt na een proefperiode, en de kwalificaties vinden plaats in juni, waarna de 36 teams worden teruggebracht tot slechts 16 die later dit jaar zullen strijden in de groepsfase van het WK. val. Een enkele eliminatieronde van acht teams zal daarna de wereldbekerkampioen bepalen.
Hier is een lijst van elk team dat meedoet, samen met hun GM’s en hoofdcoaches.
Volledige lijst van Overwatch Coaches en algemeen managers van WK-teams
AMER A
- Canada
- GM — Lenna Ly-Matz
- Coach — Danny Mychakov
- Costa Rica
- GM – Esteban Leonardo Chacon Chacon
- Trainer — Daniel Sanchez Urbina
- Guatemala
- GM – Luis Leon
- Trainer — Kenneth Abdiel
- Mexico
- GM — Carlos Alberto Donato Regalado
- Trainer — David Osmar Lizarraga Ramirez
- Puerto Rico
- GM — Alejandro Figueroa-Martinez
- Coach — Garbiel Zapata-Martinez
- Verenigde Staten
- GM — Albert “YeHHH” Yeh
- Trainer — Blake Scott
AMER B
- Argentinië
- GM — Nacho De Saeger
- Coach – Gianluca Beer
- Brazilië
- GM – Gabriël Ribeiro
- Trainer — Mauricio Honorato
- Chili
- GM — Cristóbal Alberto Matteucci Ubeda
- Trainer — Max Lavin
- Colombia
- GM – Daniela Herrera
- Trainer — Jason Rangel
- Ecuador
- GM – Andrés Ortiz
- Trainer Rafael Tavarez
- Peru
- GM — Maria Soledad Hinostroza Coronel
- Trainer — Manuel Quispe Arminta
EMEC A
- België
- GM — Kevin Hondijk
- Trainer — Neo Claes
- Frankrijk
- GM – Félix Munch
- Coach – Zou erfgenaam Baba
- Groot Brittanië
- GM – Mat “TazMo” Taylor
- Coach – Christopher “ChristFer” Graham
- Italië
- GM — Edmondo Cerini
- Trainer — Edoardo Badolato
- Nederland
- GM – Rowan Stroo
- Trainer — Cas Van Andel
- Spanje
- GM — Thibaut Durand
- Trainer Marc Albero
EMEC B
- Duitsland
- GM — Izzy Müller
- Coach — Ben Richter
- Noorwegen
- GM — Natalie Tveitan
- Coach — Philip Smedsrud
- Polen
- GM — Łukasz Mazurkiewicz
- Trainer — Jacek Klajssa
- Saoedi-Arabië
- GM — Mohammad Alsaidan
- Coach — Waleed Alshamali
- Zweden
- GM – Kevin Persson
- Trainer – Evert Holmsen
- Kalkoen
- GM – Nader te bepalen
- Trainer – Nader te bepalen
APAC A
- Chinees Taipei
- GM – Tsung Yu Huang
- Coach — Wei-Lien Chi
- Hongkong
- GM – Hoi Lam Yam
- Trainer — Cheuk Pang Lai
- Indonesië
- GM – Hobert Kurniawan
- Trainer – Emil Edias
- Japan
- GM — Masumi Fukuda
- Trainer — Yuchan Jeong
- Filippijnen
- GM – David Constantijn Viray
- Trainer — Axel Jansen Lusuan
- Zuid-Korea
- GM – Helen Jang
- Trainer — Heewon Yun
APAC B
- Australië
- GM — Sam Merewether
- Trainer — Max Unterwurzacher
- Indië
- GM — Shyam Venkatramani
- Coach — Nathan Pitchaikani
- Maleisië
- GM — Awang Ilyas Awg Mahsen
- Trainer — Jason Tan
- Nieuw-Zeeland
- GM – Vincent Brown
- Trainer — Jack Wyles
- Singapore
- GM – Maya Mikazuki
- Trainer — Jian Qing Seetoh
- Thailand
- GM — Pasavit Svasti-Xuto
- Coach — Teetawat Teerayosyotin