De nominaties voor de 76e Tony Awards zijn bekend. De awards, die de beste Broadway-producties en uitvoeringen van het voorgaande jaar eren, worden op 11 juni gehouden in het United Palace in New York City.
In totaal waren er deze keer 38 shows die streden om Tony-nominaties, waarvan de musical Sommigen houden ervan als het warm is, voert de lijst aan met 13 knikken. Lees verder om de volledige lijst met nominaties te kennen.
76e Tony Awards-nominaties
De nominaties werden dinsdag bekendgemaakt door Funny Girl ster Lea Michele en acteur Myles Frost, die vorig jaar de Tony won voor het spelen van Michael Jackson in MJ the Musical. Sommigen houden ervan als het warm is wordt gevolgd door & Juliet, New York, New York, en geschud, die elk 9 nominaties hebben ontvangen. Hier is de volledige lijst met genomineerden:
Beste boek van een musical
& Juliet: David West Lezen
Kimberly Akimbo: David Lindsay-Abaire
New York, New York: David Thompson en Sharon Washington
Afgeschud: Robert Horn
Sommigen vinden het lekker: Matthew López en Amber Ruffin
Best Original Score (muziek en/of songteksten) Geschreven voor het theater
Bijna beroemd – muziek: Tom Kitt, teksten: Cameron Crowe en Tom Kitt
Kimberly Akimbo – muziek: Jeanine Tesori, tekst: David Lindsay-Abaire
KPOP – muziek en teksten: Helen Park en Max Vernon
Shucked – muziek en teksten: Shane McAnally en Brandy Clark
Some Like It Hot – muziek en teksten: Marc Shaiman en Scott Wittman
Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een toneelstuk
Yahya Abdul-Mateen II, Topdog/Underdog
Corey Hawkins, Topdog/Underdog
Sean Hayes, Welterusten, Oscar
Stephen McKinley Henderson, Tussen Riverside en Crazy
Wendell Pierce, Dood van een verkoper
Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een toneelstuk
Jessica Chastain, Een poppenhuis
Jodie Comer, Prima Facie
Jessica Hecht, Zomer, 1976
Audra McDonald, moorden in de staat Ohio
Beste Prestaties door een Acteur in een Hoofdrol in een Musical
Christian Borle, Sommigen houden van heet
J Harrison Ghee, Sommigen vinden het lekker
Josh Groban, Sweeney Todd: De demonenkapper van Fleet Street
Brian d’Arcy James, In het bos
Ben Platt, Parade
Colton Ryan, New York, New York
Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een musical
Annaleigh Ashford, Sweeney Todd: De duivelse kapper van Fleet Street
Sara Bareilles, In het bos
Victoria Clark, Kimberley Akimbo
Lorna Courtney, & Julia
Micaela Diamond, Parade
Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een toneelstuk
Jordan E Cooper, Ain’t No Mo’
Samuel L Jackson, De pianoles
Arian Moayed, Een poppenhuis
Brandon Uranowitz, Leopoldstadt
David Zayas, Kosten van levensonderhoud
Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een toneelstuk
Nikki Crawford, Fat Ham
Crystal Lucas-Perry, Ain’t No Mo’
Miriam Silverman, Het bord in het raam van Sidney Brustein
Katy Sullivan, Kosten van levensonderhoud
Kara Young, kosten van levensonderhoud
Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een musical
Kevin Cahoon, geschrapt
Justin Cooley, Kimberly Akimbo
Kevin Del Aguila, Sommigen vinden het lekker
Jordan Donica, Camelot
Alex Newell, geschrapt
Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een musical
Julia Lester, In het bos
Ruthie Ann Miles, Sweeney Todd: De duivelse kapper van Fleet Street
Bonnie Milligan, Kimberly Akimbo
NaTasha Yvette Williams, sommigen vinden het lekker
Betsy Wolfe en Julia
Beste landschappelijke vormgeving van een toneelstuk
Miriam Buether, prima facie
Tim Hatley en Andrzej Goulding, Het leven van Pi
Rachel Hauck, Welterusten, Oscar
Richard Hudson, Leopoldstadt
Dane Laffrey en Lucy Mackinnon, Een kerstlied
Beste landschappelijke vormgeving van een musical
Beowulf Boritt, New York, New York
Mimi Lien, Sweeney Todd: De demonenkapper van Fleet Street
Michael Yeargan en 59 Productions, Camelot
Scott Pask, geschrapt
Scott Pask, Sommigen vinden het lekker
Beste kostuumontwerp van een toneelstuk
Tim Hatley, Nick Barnes en Finn Caldwell, Life of Pi
Dominique Fawn Hill, Fat Ham
Brigitte Reiffenstuel, Leopoldstadt
Emilio Sosa, Ain’t No Mo’
Emilio Sosa, Welterusten, Oscar
Beste kostuumontwerp van een musical
Gregg Barnes, Sommigen vinden het lekker
Susan Hilferty, Parade
Jennifer Moeller, Camelot
Clint Ramos en Sophia Choi, KPOP
Paloma Young, en Julia
Donna Zakowska, New York, New York
Beste lichtontwerp van een toneelstuk
Neil Austin, Leopoldstadt
Natasha Chivers, prima facie
Jon Clark, Een poppenhuis
Bradley King, Fat Ham
Tim Lutkin, Het leven van Pi
Jen Schriever, Dood van een verkoper
Ben Stanton, Een kerstlied
Beste lichtontwerp van een musical
Ken Billington, New York, New York
Lap Chi Chu, Camelot
Heide Gilbert, Parade
Howard Hudson, en Julia
Natasha Katz, sommigen vinden het lekker
Natasha Katz, Sweeney Todd: De demonenkapper van Fleet Street
Beste geluidsontwerp van een toneelstuk
Jonathan Deans en Taylor Williams, Ain’t No Mo’
Carolyn Downing, Het leven van Pi
Joshua D. Reid, Een kerstlied
Ben en Max Ringham, Een poppenhuis
Ben en Max Ringham, prima facie
Beste geluidsontwerp van een musical
Kai Harada, New York, New York
John rillingen, ontdaan
Scott Lehrer en Alex Neumann, In het bos
Gareth Owen en Julia
Nevin Steinberg, Sweeney Todd: De duivelse kapper van Fleet Street
Beste Choreografie
Steven Hoggett, Sweeney Todd: De duivelse kapper van Fleet Street
Casey Nicholaw, sommigen vinden het lekker
Susan Stroman, New York, New York
Jennifer Weber, & Julia
Jennifer Weber, Kpop
Beste orkestraties
Bill Sherman en Dominic Fallacaro, & Julia
John Clancy, Kimberley Akimbo
Jason Howland, geschrapt
Charlie Rosen en Bryan Carter, sommigen vinden het lekker
Daryl Waters en Sam Davis, New York, New York
Beste regie van een toneelstuk
Saheem Ali, Fat Ham
Jo Bonney, Kosten van levensonderhoud
Jamie Lloyd, Een poppenhuis
Patrick Marber, Leopoldstadt
Stevie Walker-Webb, Ain’t No Mo’
Max Webster, Het leven van Pi
Beste Regie van een Musical
Michael Arden, Parade
Lear deBessonet, In het bos
Casey Nicholaw, sommigen vinden het lekker
Jack O’Brien, Gepeld
Jessica Stone, Kimberley Akimbo
Beste spel
Ain’t No Mo’ van Jordan E Cooper
Tussen Riverside en Crazy door Stephen Adly Guirgis
Kosten van levensonderhoud door Martyna Majok
Fat Ham van James Ijames
Leopoldstadt van Tom Stoppard
Beste musical
& Julia
Kimberly Akimbo
New York, New York
Gepeld
Sommigen houden ervan als het warm is
Beste revival van een toneelstuk
De pianoles
Een poppenhuis
Het bord in het raam van Sidney Brustein
Topdog/Underdog
Beste revival van een musical
In het bos
Camelot
Optocht
Sweeney Todd: De demonenkapper van Fleet Street
De prijsuitreiking wordt live uitgezonden op CBS en Paramount+ op zondag 11 juni om 20.00 uur ET.